kww
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jarosław Mazur - Zawiercie w sercu

O mnie

j mazurfavicon sKim jestem?

Jestem zawiercianinem z krwi i kości. Urodziłem się w Zawierciu, tu wychowałem i całe życie – rodzinne i zawodowe - związałem z tym właśnie miastem.

Przez wiele lat pracowałem fizycznie. Odbierałem od mieszkańców śmieci. To był jeden z najważniejszych etapów w moim życiu. Nauczyłem się wówczas szacunku do pracy i ludzi, pokory, poznałem co to solidarność, praca w grupie, odpowiedzialność za swoje słowa i czyny. Obejmując kolejne, coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska, zawsze kierowałem się tymi wartościami.

Szanuję ludzi i głęboko wierzę, że słowo dane drugiemu człowiekowi to zobowiązanie, z którego należy się wywiązać.

 

Moje wartości

uczciwość | wzajemny szacunek | tolerancja | lojalność | pomoc drugiemu człowiekowi

 

Co mnie wyróżnia?

Uczciwość – stoi u podstaw budowy każdej relacji

Tolerancja dla różnorodności idei – wiem jak zainspirować do działań, dając impuls do rozwoju miasta poprzez kreatywność i aktywność społeczną

Skuteczność – potrafię nie tylko sformułować program działania, ale także skutecznie go wdrożyć i rozliczyć

 

Co chcę osiągnąć?

 

W obszarze miejskim:

  1. Zbudować stabilny fundament gospodarczy i społeczny, aby Zawiercie mogło wejść na drogę szybkiego rozwoju i w niedalekiej przyszłości być najlepszym miejscem do życia.
  2. Zintegrować środowisko przedsiębiorców, zapewnić szansę stabilnego rozwoju nie tylko dużym, ale także średnim i małym podmiotom gospodarczym.
  3. Zagwarantować trwałą i stabilną współpracę z samorządowcami, organami władzy rządowej i parlamentarzystami, aby sprawniej i skuteczniej zabiegać o zewnętrzne źródła finansowania, wspólnie realizować strategiczne cele dla całego regionu i zadbać o to, aby Zawiercie było postrzegane jako zaufany i rzetelny partner.

 

W obszarze społecznym:

  1. Zadbać o bezpieczeństwo ekonomiczne i społeczne obywateli, stworzyć im możliwości rozwijania swojej przedsiębiorczości i pasji.
  2. Zapewnić kształcenie na możliwie najwyższym poziomie poprzez stworzenie nowoczesnych centrów rozwoju kompetencji i umiejętności.
  3. Uaktywnić miejskich liderów poprzez stworzenie przestrzeni do dialogu i dyskusji na temat miasta by budować wspólnie jego tożsamość z zachowaniem wzajemnego szacunku i poszanowaniem prawa do odmiennego zdania.